WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba, Size Whatsapp Üzerinden Destek Olabiliriz
Merhaba, Telefonda hukuki danışmanlık hizmeti vermesek de randevu ve diğer talepleriniz için Whatsapp üzerinden hızlı iletişime geçebilirsiniz.

Ticaret Hukuku

hero-bg

Ticaret Hukuku

       Ticaret Hukuku, bir ticari işletmenin yaptığı ve yapacağı işlerden doğan yaptırımların belirlenmesi ve sorumluluk kapsamına girebilmesini temel hatlarıyla ortaya koyan anayasal düzenlemelerdir. Dar anlamda borçlar hukukundan ayrılmış olup, geniş anlamda bir bütün çerçevesinde değerlendirilebilir. Bu nedenle, ticari işletme niteliği taşıyan işletmeye sahip olan herkesi ilgilendirir.

Roma devrinden önceki çağları ele aldığımız zaman ticaret hukuku adı altında özel bir hukuk dalı karşımıza çıkmamaktadır. Zaman ilerledikçe insanların birbirleriyle olan ticari faaliyetlerinden dolayı bunu düzenleyen hukuk kurallarının yer alması da kaçınılmaz olmuştur. Hukukun ticaretle ilişkisi olan bütün mevzuatını ticaret hukuku olarak tanımlayabiliriz. Ticaret hukukunun kaynağını ortaçağlarda görmekteyiz. Lonca teşkilatı içinde tüccarlar arasında mesleki düzeni sağlamaya çalışan ve oluşan anlaşmazlıkların özel hükümlerle çözülmeye çalışıldığı görülmektedir.17. ve 18. Yüzyıllara gelindiğinde bu görevin devlete intikal etmiş olduğu bilinmektedir. Ticaret alanında ortaya çıkan ilk genel kanun ise XIV. Louis’in Ordonnance de Commerce akımı olmaktadır. Ticaret hukuku bugün sosyal hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu konuda yaşanan sıkıntılar da Avukatlık Büromuz tarafından doğru şekilde ele alınmaktadır.

Ticaret hukuku alanındaki hizmetleri sıralamamız gerekirse bunları ticari anlaşmalar ve sözleşmeler, ticari anlaşmaların müzakere edilmesi ve taslak aşamalarındaki danışmanlık, ortak anlaşmaları, kredi anlaşmaları, imtiyaz, acentelik ve bayilik konusundaki sözleşmeler, kıymetli evrak, senet ve çek alacaklarının icra yoluyla tahsili, danışmanlık, yönetim ve hizmet sözleşmeleri, şirketlerin yeniden yapılandırılması, sermaye artımı ve azaltmaları, tasfiye, genel kurul ve yönetim kurulu işlemlerinin gerçekleştirilmesi, şirket ana sözleşmesinin ve hissedarlar sözleşmesinin hazırlanması şeklinde bir liste oluşturabiliriz.Avukatlık hizmeti veren uzmanlarımız sıralanan ticaret hizmetlerinin bilgi ve birikimle donanmış kişiler tarafınca verilmesinin oldukça önemli olduğunu belirtir ve bu konularda en iyi hizmeti en kısa süreçte vermeyi kendisine görev edinir.

Bu kapsamda ticari işletme sahibi olan herkes için en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Ticari işletmenin tüzel veya gerçek kişi olması fark etmeksizin hizmetimizi sunuyoruz. En iyi ve en güvenilir hizmete bizim aracılığımızla sahip olarak, doğru ve en kesin bilgiye zaman tasarrufu yaparak ulaşabilirsiniz. Ticari işletme sahibi ya da tacir sıfatı olan herkes konu dahilinde bilgi sahibi olabilir bu anlamda detaylı ve güvenilir sistemle en iyi şekilde konu hakkında emsalleri de öğrenebilirsiniz.

Ticaret Hukuku, Türk ticaret kanunu uyarınca; ticari iş niteliği taşıyan işleri ve konuları ayni zamanda tacir olarak görev yapan ticari işletme sahiplerini kapsar. Borçlar hukuku ile belirli çerçevede birbirlerine bağlıdır. Ancak, sadece ticari faaliyetlere bakılması dolayısıyla farklı kanunlardan yararlanılır. Ayrı bir hukuk dalı olarak en iyi şekilde değerlendirilmesinde sizlere yardımcı oluyoruz.

Karar verilecek olan dava sürecinin işçi ya da işveren tarafından en iyi şekilde sonuçlanmasına olanak sağlıyoruz. Verdiğimiz hizmet ile en güvenilir bilgiye kısa zamanda tüm detaylarıyla ulaşmanız mümkün. Kalite ve güvenlik ölçütlerini ayni anda kullanarak standartlarınızın üstüne çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Sinir çizmeden her zaman en iyi şekilde karlı olarak işin içinden çıkmanızda önemli rol oynuyoruz. Hizmet gereğince tüm bilgileriniz bizler tarafından üçüncü kişilere karşı gizli tutulmaktadır. Bu nedenle de rakiplerimizden sıyrılarak anayasa ve hükümlerini en iyi şartlarda değerlendirip uzun vadeli sonuçlarla kalitemizi ve farkımızı belli ediyoruz.

Tarafların mahkemeden önce bilgi akışı sağlaması yasaktır. Bizler için de güveninizi kazanmak oldukça önemlidir. Bu nedenle de kişi ve yapılan iş fark etmeksizin her alanda kalitemizi sağlayarak yaklaşımlarımızı sabitliyoruz. Halinizden anlıyor ve en iyi yol haritasını birlikte hazırlıyoruz. Geniş hukuki bilgimize güveniyor ve yaklaşımlarımızda da sizler için en iyisi olması için çabalıyoruz. Güven, herkes için önemlidir. Bu alanda tüm yapılanlar yasal gizlilik ve kişisel verileri paylaşmama kararınca yapılmakta olup, her zaman en iyi hizmeti sağlıyoruz. Kalite ve güven kaynağınız bizim için önemli olup hizmetimiz süreklidir.

İnsanlar genellikle avukat seçimi yaparken dava sonucunu en kısa sürede bitirecek ve kendisini fazla uğraştırmayacak bir avukat seçmeyi tercih ederler. Bu doğrultuda da bir avukat bularak hem işlerini zahmet etmeden kısa sürede bitirmeyi hem de en etkili sonucu almayı amaç edinirler. Bu doğrultuda oldukça haklı olsalar bile avukatlarının bilgi ve birikim düzeyinin iyi düzeyde olduğundan da emin olmaları gerekmektedir. Uzman avukatlarımız bu konuda bilgi düzeyi iyi olmayan kişilerin süreci yavaşlatarak kendilerinden yardım isteyen kişiyi zor duruma düşürebileceklerinin altını çizmektedir. Gerçekten görevinde başarılı olan bir avukatın verileri nasıl kullanabileceğini belirten Avukatlık Büromuzdaki avukatlarımız bu kişilerin büyük bir avantaj sağlayacağına ve süreci başarılı bir şekilde bitireceğine dikkat çekmektedir.